Zcela jedinečný zesilovač se vznešeným názvem Pathos - InPol Legacy představil tento italský výrobce na předváděcí akci ve městě Vicenza, kde tato firma sídlí a vyrábí své unikátní zesilovače. Přístroj vzešel z technického návrhu hlavních konstruktérů firmy Pathos Gaetana Zaniniho a Paola Andriola. Základem konstrukce tohoto zesilovače je, jak už sám název napovídá, dnes již legendární zapojení výkonových MOSFETových tranzistorů označené InPol. Na toto sofistikované zapojení tranzistorů má fiema Pathos celosvětový patent a je tedy téměř nemožné jej nalézt v produktech jiných značek. Technologie InPol pracuje v čisté třídě A, což je jedním z předpokladů pro referenční zvukové výsledky.
Celková konstrukce zesilovače je hybridní, tedy elektronky v předzesilovači a tranzistory ve výkonovém stupni. Tato konstrukce mu podobně jako u ostatních zesilovačů Pathos, propůjčuje jemnější přednes díky elektronkám v budících obvodech zesilovače. Naopak výkonové tranzistory MOSFET mu propůjčují značnou sílu a suverenitu, která kontroluje připojené reprosoustavy s maximální přesností a neutrálností.
Inpol Legacy je schopen dodávat téměř kolosální výkon 100W/8ohm popř. 170W/4ohm, což je mezi zesilovači v třídě A poměrně neobvyklé. Základem této schopnosti jsou mohuntné toroidní transformátory ukryté ve vlastních kovových skříních, čímž je zabráněno jakýmkoli nežádoucím eletromagnetickým vlivům na zesilovaný signál. Konstrukce dual mono, tedy dva zcela nezávislé zesilovače v jedné skříni, plně symetrické signálové cesty, selektované tranzistory a kondenzátory či rezistorová regulace hlasitosti předurčují nejvyšší zvukové kvality, kterých je tento 100kg-ový zesilovč schopen.
Velmi nevšední je také celkový design tohoto zesilovače. Díky kreativnímu pojetí předního panelu, mohutného ovládacího regulátoru a také celého šasi může tento přístroj být jedinečným solitérem v moderně zařízeném interiéru. Takovýto zesilovač si rozhodně nezaslouží být skryt v klasickém stolku mezi ostatními audio komponenty.