Cary Audio

DMS-700

"Pokud jde o kvalitu zvuku streameru DMA-700, tak hudební pozadí jeho zvukového projevu je zcela čisté, až mrtvě tiché. Hudba jako by vystupovala z opravdu tmavého místa, zbavená jakýchkoli ruchů. Pokud se někdo domnívá, že k vykreslení přesného hudebního obrazu a hloubky je nutný pouze analogový zdroj, mýlí se. DMA-700 má zvukovou scénu zcela přesnou, do výšky, do hloubky i do šířky. Při poslechu jsem obklopen hlasy a nástroji, prostě "jsem tam". Vnímám tělo hudby. Je to všechno zcela úžasné..." Frank P., zákazník Cary Audio

Popis streameru DMS-700
DMS-700 je konstruován jako referenční streamer při použití nejkvalitnějších dostupných komponentů. I přesto je jeho cena možná poloviční ve srovnání s konkurečními stejně vybavenými přístroji jiných výrobců. Streamer je bohatě vybaven co se týká vstupů a výstupů, přípojných míst, tedy je předurčen stát se skutečným centrem všech digitálních hudebních zařízení, kterými uživatel disponuje. Jeho excelentní převodníky, zvukové obvody ať už v digitálním či analovém stupni, možnost upsamplingu a konečně i jednoduché ovládání aplikací nebo dálkovým ovladačem ho předurčují stát se "mozkem" hudební sestavy.


Hlavním účelem DMS-700 bude pochopitelně streamování kvalitní hudby z předních streamovacích služeb jako jsou Tidal, Qobuz, Roon nebo Spotify. Samozřejmá je podpora většiny digitálních formátů, také s podporou MQA, umožňující hudbu poslouchat skutečně v nejvyšší kvalitě. Přístroj je doporučeno připojit klasickým datovým kabelem, ale pokud je z jakýchkoliv příčin kabelové připojení překážkou, pak se nabízí možnost se k místní síti připojit pomocí Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac podporující technologii MU-MIMO. Hudbu lze také přehrávat z bezdrátových zařízení pomocí Bluetooth, uživatele Apple zajisté potěší podpora AirPlay. V neposlední řadě se také nabízí slot SD Card nebo USB vstup na čelním panelu streameru umožňující velmi rychlé a snadné přehrání hudby z obvyklých přenosných úložných jednotek.

Konstrukce DMS-700
Při návrhu tohoto streameru si vývojáři společnosti Cary Audio dali prostý cíl - vytvořit jeden z nejlépe znějících streamerů na planetě. Z tohoto důvodu byly jako základ digitálních obvodů vytipovány nejlépe hodnocené D/A převodníky AK4499EQ, což je vlajková loď v sortimentu prestižního výrobce zvukových čipů, firmy AKM. Převodník AK4499EQ používá architekturu spínaných rezistorů s proudovým výstupem, což je odlišná technologie než jaká byla použita předchozích modelech streamerů Cary Audio. Použití těchto čipů tedy znamenalo kompletní změnu architektury digitálních obvodů ve streameru DMS-700. Toto úsilí se však vyplatilo. Zvukový kvalitativní posun je i přes složitější integraci v celkové koncepci zcela markantní. Objevilo se ještě větší množství detailů při zachování extrémně koherentního a jemného zvukového projevu. Tyto zvuková vylepšení jsou připisována hlavně použití čipu FPGA, který díky své univerzálnosti umožňuje využít veškeré výhody proudově spínaného výstupu z DAC. Mnoho odborníků hodnotí velmi kladně důslednost inženýrů firmy Cary Audio při vývoji digitálních obvodů, kdy je kupříkladu místo jednoduché vyrovnávací paměti navržen sofistikovaný digitální obvod umožňující bezstrátový přenos digitálního signálu na nejvyšši kvalitativní úrovni. Kromě zmíněné vysoké kvality zvuku představuje streamer DMS-700 po technické stránce přístroj, který si poradí se všemi aktuálními zvukovými formáty jako je přehráváni DSD512, PCM32/768, MQA, Roon Ready a dalších formátů. Pokud uživatel upřednostňuje použití vlastní aplikace streamovacích firem, pak je zde podpora Tidal Connect i Spotify Connect. Internetová rádia lze přehrávat pomocí aplikace vTuner. DMS-700 je vybaven třemi vstupy USB-A, 2x koaxiální digitální vstup, 1x optický TosLink a také profesionální AES/EBU. Digitální výstupy nabízí signál v DSD i PCM 384 kHz. Hudební playlisty je možné vytvářet z více zdrojů baz jakéhokoli přerušení při změně zdroje. Přesné časové informace zajišťuje špičkový oscilátor Crytek. Pro svou konstrukci, promyšlenou do posledního detailu, by se dal streamer DMS-700 nazvat skutečným zvukovým gentlemanem.

Ovládání streameru
Všechny streamery Cary Audio je možné snadno ovládat aplikací pro smartphone nebo tablet, která je dostupná pro Android i iOS. Jedná se o firemní aplikaci, která je vyvinuta speciálně pouze pro streamery Cary Audio a svým charakterem je skutečně velmi intuitivní. Tedy DMS-700 můžete snadno řídit svým chytrým telefonem a nebo tabletem. Součástí přístroje je také IR dálkový ovladač se všemi důležitými funkcemi na tlačítkách. Ostatní funkce a nastavení přístroje lze realizovat v interakci s displejem pomocí křížového tlačítka na dálkovém ovladači. Nicméně v aplikaci lze podstatně snadněji zvolit oblíbenou streamovací platformu (Sotify, Tidal, Qobuz či vTuner pro poslech internetových rádií) a po zadání svých přihlašovacích údajů již plně využívat celého obsahu konkrétní streamovací služby.

Design a použití
Streamer DMS-700 je možné objednat v černém nebo stříbrném provedení, tedy lze jej snadno kombinovat s přístroji jiných výrobců. Na jeho čelní straně je výrazný barevný LCD displej s rozlišením 1600x1200 dpi. Ten zobrazuje právě přehrávaný obsah nebo aktuální nastavení přístroje. Samozřejmě, že stěžejním použitím je pro DMS-700 streamování hudby z výše uvedených streamovacích služeb. Nicméně díky integrované technologii Bluetooth v4.0 s kodekem aptX HD (48kHz/24bit) je možné poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě i pomocí bezdrátového rozhraní Bluetooth z jakéhokoli přenosného zařízení (pochopitelně i z vašeho telefonu) podporujícího tuto technologii. Často je uživateli tohoto streameru realizované také přehrávání vlastního digitálního obsahu z NAS disku nebo jiného datového úložiště na stejné síti jako je streamer. V neposlední řadě spojení s dalšími digitálními zdroji umožňuje využití výtečných digitálních převodníků streameru. Tedy užívat si poslech hudby ve skutečně excelentní zvukové kvalitě...  • Technické údaje
Digitální vzorkovací kmitočty44,1kHz ÷ 768kHz, DSD64 ÷ DSD512
Digitální filtr32-Bit 8x převzorkovaný
D/A převodníky1 x 4 AK4499EQ
BluetoothCSR Bluetooth v4.0, aptX®HD - 24Bit/48kHz
Digitální vstupy3x USB, AES/EBU, SD karta, 2x Koaxiální, 1x Toslink
Digitální výstupy1x Koaxiální, 1x Toslink
Analogové výstupyXLR, RCA
Datové připojeníLAN, Wi-Fi 802.11 b/g/n
OvládáníAplikace, IR Dálkový ovladač, 12V trigger
Rozměry9,5x44x41,5cm (vxšxh)
Váha13kg
Spotřeba45W
Barevné provedeníČerná skříň s černým nebo stříbrným čelním panelem

produkty