Audeze

LCD-2 - Bamboo

 
" Pocit ze těchto sluchátek je zcela stejný jako z luxusního interiéru automobilu Rolls Royce. LCD2 jsou možná jedny z nejlepších sluchátek, jaké jsem kdy slyšel."
- Chris Martens, šéfredaktor e-zine AVGuide.com
  
Popis sluchátek LCD2 
   Audeze LCD2 jsou magneto-planární sluchátka kategorie "state-of-the-art". Každá součást těchto sluchátek je navržena s jediným cílem, a to aby byl věrně reprodukován výsledný zvuk. Přesně tak, jak jej interpret zamýšlel při realizaci nahrávky. Díky této promyšlené, precizně provedené konstrukci sluchátka produkují velmi detailní a přitom neagresivní zvukový obraz. Jejich zvuk je přímý, rychlý a přitom není nijak přikrášlený. Zvuková charakteristika je vzácně vyrovnaná, o čemž svědčí konkrétní měřící protokol, který je ke každým sluchátkům individuálně vystaven. Sluchátka jsou dodávána v rigidním voděodolnému transportním kufříku z tvrzeného plastu. Ten precizně eliminuje jakékoli možné mechanické poškození sluchátek během transportu.
 
Konstrukce sluchátek LCD2 Bamboo
 Sluchátka Audeze LCD2 používají velmi precizně zpracované ultratenké membrány, které mezi magnetickými nástavci v konstrukci push-pull produkují neuvěřitelně přesný a detailní zvuk. Vlastní mušle jsou vyrobeny ze selektovaného bambusového dřeva, které je kompozitně skládané. Tím je eliminováno jakékoli možné pnutí v materiálu a je dosaženo vysoké životnosti těchto dřevěných mušlí. Z hlediska životního prostředí je bambusové dřevo jedním z předních materiálů, který má minmální ekologicky negativní dopad. Navíc tento materiál přináší minimální hmotnostní navýšení. Náušníky mohou být dodány z měkké jehněčí kůže nebo z umělé semišové tkaniny z mikrovlákna Vegan. Tyto náušníky jsou zpracované manuálně, aby posluchači poskytnuli co nejvyšší pohodlí při zachování co nejlepšího přilnutí a precizní zvukové izolace od okolí. Navíc jejich šikmá konstrukce staví měniče do optimální polohy vůči ušním boltcům, které sluchátka nijak neomezují a nestlčují. Tím dochází k přirozenému a nijak neomezenému prostorovému vnímání.
 
 Jak připojit sluchátka LCD2?
  Ke sluchákům je dodáván jeden kabel zakončený klasickým stereofonním sluchátkovým konekterem Jack 6,3mm. Ten plně vyhoví u všech standardně konstruovaných zesilovačů, které mají tento výstupní konektor. Pokud však sluchátkový zesilovač nabízí díky své konstrukci připojení něktrým ze symetrických konektorů, pak je možné ke sluchátkům dokoupit symetrický kabel XLR - 4Pin, a popřípadě ještě redukci 2 x XLR. Tyto kabely poté umožní získat ze sluchátek vysoce kvalitní zvukový výsledek, který ve většině případů mnohonásobně překoná zvuk standardních nesymetrických zesilovačů 

 U svého prodejce se však také ještě informujte na další možné modely připojovacích kabelů.


  • Údaje
Typ sluchátek:Otevřená sluchátka
Konstrukce měniče:Magnetoplanární
Velikost měniče:157 mm²
Frekvenční rozsah:5Hz - 20kHz
Citlivost:90dB/1mW
Hladina akustického tlaku:130dB, 15W
Impedance:60 ohm
Hmotnost bez kabelu:490 g
Délka kabelu:2,5 m
Konektor:Jack - 6.3 mm
Příslušenství:Nesymetrický kabel zakončený konektorem Jack 6.3mm, roztok pro údržbu dřevěných náušníků, tvrzený transportní kufřík, měřící protokol, registrační formulář pro prodlouženou záruku.