Audeze

LCD-3

 
" Audeze LCD3 jsou zcela jistě nejlepší dynamická sluchátka, které jsem kdy měl na uších."
- Jude Mansilla, hlavní redaktor a provozovatel prestižního e-zine Headfi.org
  
Popis sluchátek LCD3 
   Když konstruktéři firmy Audeze začali konstruovat referenční model sluchátek LCD3, měli jednu jasnou ideu - vyrobit jednoznačně nejlepší možná sluchátka bez ohledu na náklady. Již první reakce na výsledek jejich úsilí ihned ukázaly, že jejich snaha nebyla marná. LCD3 si ihned vydobyli nejprestižnější pozici mezi světovými výrobci. Absolutně precizní podání prostorové scény, zcela brilantní čitelnost nejjemnějších zvukových nuancí a detailů jednotlivých nahrávek jdou ruku v ruce s vyrovnaným frekvenčním průběhem a neagresivním podáním zvuku. Hlavní příčinou této zvukové nirvány jsou jedinečné patentované membrány, kterým jejich konstruktéři propůjčili označení Lotus. Základem této membrány je napařená vodivá vrstva ze speciální slitiny, která díky svým výjimečným vlastnostem umožňuje vlastnímu měniči získat větší kontrolu, rychlejší odezvu a v neposlední řadě zcela minimální zkreslení.
 
Konstrukce sluchátek LCD3
   Základním prvkem sluchátek LCD3 je magnetostatický měnič, unikátně vyvinutý pro tento model. Jedná se o magnetoplanární mměnič Lotus, jehož konstrukce je popsána v odkazu Technologie na této stránce. Magnetoplanární měnič je usazen ve sluchátkových mušlích z exkluzivního dřeva Zebrano. Toto dřevo je ošetřeno speciální metodou, aby nedocházelo k pnutí nebo sesychání materiálu. Sluchátkové mušle jsou z vnější strany osazeny maximálně průstupnými mřížkami, aby v mušli nevznikal žádný akustický tlak. Signálový výstup je na každá mušli, čímž odpadá nutnost kabelu, který by vedl hlavovým mostem. Připojení kabelu je realizováno miniturním symetrickým konektorem XLR. Obě mušle spojuje kovový hlavový most ktrý umožňuje snadné, ale přitom pevné nastavení  dle konkrétních požadavků uživatele. Náušníky a hlavový most jsou obloženy koženými návleky. Ty je možné zvolit z tmavě hnědé pravé jehněčí kůže nebo umělé kůže Vegan. Obě verze jsou ve stejné cenové relaci a je tedy jen na uživateli, který z materiálů bude preferovat. Sluchátka jsou dodávána v luxusním dřevěném boxu, který je povrchově upraven černým klavírním lakem. Na přání je také možné sluchátka dodat v přepravním boxu z extrémně rigidního plastu.
 
Jak připojit sluchátka LCD3?
Ke sluchákům jsou dodávány dva kabely, které jsou různě zakončené. Pokud sluchátkový zesilovač, ke kterému budou LCD3 připojeny disponuje klasickým vstupním konektorem Jack 6,3mm, pak se slucháta připojí přiloženým nesymetrickým kabelem. Ten má na jedné straně dva konektory Mini-XLR a na druhé straně jeden konektor Jack 6.3mm. Druhý přiložený kabel je symetrický a umožňuje připojení k sofistikovaným sluchátkovým zesilovačům, které mají na výstupu symetrický konektor XLR - 4Pin. Něktré zesilovače jsou také zakončeny dvěma klasickými třípinovými XLR konektory. V tomto případě je možné využít volitelného příslušenství - Redukce 2x 3-Pin XLR.
 
 U svého prodejce se však také ještě informujte na další možné modely připojovacích kabelů.


  • Technické údaje
Typ sluchátek:Otevřená sluchátka
Konstrukce měniče:Magnetoplanární - typ "Lotus"
Velikost měniče:157 mm2
Frekvenční rozsah:5Hz - 20kHz
Citlivost:93dB/1mW
Hladina akustického tlaku:133dB, 15W
Impedance:50 ohm
Hmotnost bez kabelu:550 g
Délka kabelu:2,5 m
Konektor:XLR - 4pin nebo Jack 6.3mm
Příslušenství:Syntetický kabel zakončený konektorem XLR - 4Pin, nesymetrický kabel zakončený konektorem Jack - 6.3mm, roztok pro údržbu dřevěných náušníků, tvrzený transportní kufřík nebo masivní dřevěný box - dle volby při objednání, měřící protokol, registrační formulář pro prodlouženou záruku.