Musaic

Musaic MP5

"Krásně designovaný, chytrý systém s výbornou WiFi konektivitou. MP5 je perfektní doplněk do mé domácí kanceláře, který produkuje jemný a detailní hi-fi zvuk." Tim, Reading, UK

Popis hudebního přehrávače Musaic MP5
Streamování digitální hudby ve vysokém rozlišení po celém domě je aktuálně velmi častým požadavkem v moderní domácnosti. Pokud je možné nabídnout intuitivní ovládání celého systému a ještě i spojení s prvky domácí automatizace, pak se zdá, že se jedná o ideální řešení pro každodenní použití. A právě takto pracuje každá jednotka MP5 hudebního systému Musaic. Její hlavní předností je překvapivě kvalitní zvuk, který tento přístroj produkuje. A to při skutečně kompaktních rozměrech. Velmi snadné ovládání překvapivý pocit korunuje. MP5 je přehrávač, který je díky své konstrukci určen pro menší prostory jako je pracovna, koupelna nebo ložnice - do cca 20m² podlahové plochy.

Hudební přehrávač Musaic MP5 je stereofonní jednotka, kterou je velmi snadné pomocí několika kroků připojit na domácí WiFi. Není nutné být IT odborníkem nebo počítačovým specialistou, aby jste přehrávač MP5 připojili k síti. Samotná aplikace nebo příručka pro rychlý start vás navede několika snadnými kroky jak systém připojit k vaší WiFi síti. A pak již jen zbývá přehrávat, poslouchat a užívat si kvalitního zvuku systému Musaic. Hudební přehrávač automaticky načte hudbu, kterou máte uloženou na domácím serveru, NAS disku, nebo počítači pokud na těchto zařízeních máte spuštěné sdílení hudby dle protokolu UPNP™/DLNA™. Není třeba zadávat složitě které složky jsou určené pro přehrávání hudby. Musaic najde vše sám.

Ovládání přehrávače MP5
Ovládání jednotlivých jednotek se provádí přes skutečně velmi intuitivní aplikaci, kterou je možné zdarma stáhnout na Apple Store™ pro iOS tablety a chytré telefony, popřípadě na obchodě Google Play pro zařízení, která mají operační systém Android. V aplikaci se pak postupuje několika snadnými kroky. Nejprve zvolíte na kterém přehrávači (ve které místnosti) chcete hudbu poslouchat, pak si zvolíte jaký zdroj chcete poslouchat (rádio, vaší uloženou hudbu, streamovací službu nebo jiný připojený přístroj) a pak již jen zvolíte stanici nebo interpreta a posloucháte. Jak snadné!! Jednotlivé přehrávače lze ale také ovládat mechanickými tlačítky umístěnými na horním panelu každého přehrávače. Kromě základních tlačítek pro zapnutí jednotky a následné regulace hlasitosti, jsou na přehrávači také čtyři předvolby pro Vaše oblíbená rádia. Hudební přehrávač tedy jde spustit bez nutnosti použití tabletu nebo smartphone.

Hudební možnosti přehrávače MP5
Musaic MP5 pro přehrávání internetových rádií a další streamování hudby využívá technologii AllPlay™ kalifornské společnosti Qualcomm. Na tomto základě je možné volit z více jak 15 000 internetových rádií z celého světa, které jsou v aplikaci přednastaveny. Tyto stanice je možné volit dle žánru a nebo dle lokace. Systém Musaic automaticky rozpozná vaši polohu a tak budou vaše lokální rádia automaticky nastavena při prvním spuštění. Musaic také přehrává hudbu z oblíbených streamovacích služeb jako jsou Spotify, Murfie, Napster, DAR fm, Soma fm a dalších. V krátké době budou dostupné i další populární streamovací služby. Aktuální seznam naleznete zde.

Pokud si však přejete poslouchat hudbu z některého lokálního zdroje, pak opět nenarazíte na problém. Přehrávač je vybaven jedním analogovým vstupem MiniJack 3,5mm, ke kterému lze připojit jakýkoli zdroj s klasickým linkovým výstupním signálem. K dispozici je však ale také připojení přes Bluetooth. Tedy všechny tablety, chytré telefony nebo přehrávače lze velmi snadno spárovat po tomto osvědčeném protokolu. Podporovány jsou všechny oblíbené formáty - MP3, AAc popř. kodek aptX™.

Všechny jednotky Musaic si však na rozdíl od konkurenčních systémů poradí také s většinou audiofilských formátů a tak není problém přehrávat soubory ve vysokém rozlišení. Bez problémů lze přehrávat dnes velmi oblíbené bezztrátové formáty Flac nebo WAV až do rozlišení 192kHz/24Bit. Tím se otevírají možnosti pro nákup hudby přes internet, kde je mnoho serverů (např. www.hdtracks.com), které hudbu ve formátech 24 Bit Studio Masters nabízejí.

Velmi zajímavou vlastností přehrávače Musaic MP5 je kompatibilita s některými systémy domácí automatizace pracujícími pod ovládacím protokolem AllJoyn™, kterou certifikuje americká Allseen Aliance. K aktuálně kompatibilním systémům patří např. inteligentní osvětlení Philips Hue nebo LightWaveRF™. 

MP5 jako multiroom systém
Systém Musaic je však také výborný multiroom systém. Jednotlivé jednotky, které jsou umístěny v různých místnostech lze velmi snadno pomocí aplikace spojovat a přehrávat tak hudbu ve více místnostech v perfektní časové synchronizaci. Nemůže se tedy stát, že by některá jednotka hrála o něco později než jiná čímž by vznikal pocit ozvěny. Naopak lze ale také jednotky provozovat také zcela odděleně, kdy každá jednotka může hrát hudbu z jiného zdroje a s jinou hlasitostí. Celkově je možné provozovat až deset nezávislých hudebních přehrávačů.

Se systémem Musaic si prostě užijete velké množství zábavy...


  • Technické údaje
Podporované formáty:MP3: CBR a VBR, 32kbps÷320kbps, 16Bit 32÷48kHz
AAC: CBR a VBR, 32kbps÷320kbps, 16Bit 32÷48kHz, AAC LC, HE AAC (AAC+) a HE AAC V2
FLAC: 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
Apple Lossless (ALAC): 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
AIFF: 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
WAV: 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
WiFi:IEEE 802.11 a/b/g/n (dual band 2x2 Multi-In-Multi-Out)
WiFi zabezpečení:WEP, WPA, WPA2
Ethernet (RJ-45):IEEE 802.3, 10Base-T nebo 100 Base-T
Počet reproduktorů:2x širokopásmový
Výkon zesilovače:2 x 18W RMS
Počet tlačítkových předvoleb:4
Vstupy:1x MiniJack 3,5mm
Bluetooth:AVRCP/A2DP s podporou SBC, AAC, MP3 a aptX™
USB:Pouze dobíjení 5V / 2,1A
Rozměry (v x š x h):12,5 x 34,5 x 9,5cm
Váha:1,8kg

produkty