SVS

PB-2000 Pro

"Mám komplikovaný systém v poměrně velikém prostoru, který jsem potřeboval naplnit basy. Měl jsem obavy aby dvojce PB-2000 Pro měla dostatek hlubokých kmitočtů a aby držela krok s mým systémem, nicméně udělal jsem dobře. Srdce bušící bas je cítit v každém rohu mého poslechového prostoru. Akční filmy mají skvělý úder. Hudba je vyrovnaná. Aplikace pomocí bluetooth je skvělá. Seznamte se s touto aplikací - umí subwoofery skvěle nastavit. Nemohu už být více spokojený než s mými SVS PB-2000 Pro..." Mike M. - majitel stereo páru SVS PB-2000 Pro

Popis subwooferu PB-2000 Pro
Dostatečný objem nejnižší basové složky za velmi rozumnou cenu - tak by bylo možné v několika slovech charakterizovat nový portový subwoofer PB-2000 Pro. Ovládání všech klíčových funkcí pomocí aplikace pro smartphone je nyní dostupné i pro všechny produkty série 2000 Pro. V sestavách domácího kina je vždy nutné dostatečné množství pevných, ale hlubokých basů, které každý film emotivně umocní. Subwoofer PB-2000 Pro je "jako ušitý" pro zprostředkování těchto emocí pro sestavy střední cenové kategorie. Jeho konstrukce se dvěma basreflexovými výústky v čelní straně umožní přesné nastavení dle konkrétního poslechového prostoru až do 100m³, tedy pro většinu obytných místností. Objemově není zrovna miniaturní, ale na druhou stranu zas nepatří k obřím produktům referenčních sérií značky SVS. Tedy i prostorově vyhoví pro umístění kdekoli v prostoru a to v kombinaci s reprosoustavy libovolné značky. I když jsou subwoofery s basreflexovou konstrukcí vnímány jako vhodnější pro vícekanálové sestavy domácího kina, SVS PB-2000 Pro skvěle doplní i jakoukoli stereofonní (dvoukanálovou) sestavu, zvláště je-li požadavek na bezchybnou reprodukci nejnižších kmitočtů.

Konstrukce subwooferu PB-2000 Pro
Relativně větší skříň se dvěma basreflexovými porty na čelním straně je konstruována tak, aby byla skutečně inertní vůči značným vibracím, které subwoofer sám vytváří. Skříň je ve svém středu vyztužena otevřenou a tedy dobře průchozí příčkou a je poměrně dobře zatlumena akusticky absorpčním materiálem. Tím jsou značně eliminovány vnitřní odrazy a následné stojaté vlny, což přináší konkrétní a nezastřené podání basové složky. Na svém povrchu je ozvučnice opatřena velmi reálnou černou vinylovou dýhou se vzorem jasanového dřeva.
Subwoofer PB-2000 Pro je osazen inovativně konstruovaným reproduktorem, který je totožný pro všechny modely řady 2000 pro. Základem tohoto reproduktoru je extrémně lehká, nicméně pevná, aluminiová membrána s fíbrovou prachovou čepičkou. Tato membrána je ukotvena do masivního kovového koše a je poháněna cívkou vinutou ve dvou vrstvách, které se pohybuje v silném magnetickém poli dvojitého masivním magnetu o celkové váze téměř 7kg. Takto konstruovaný měnič maximalizuje přesnost linearity frekvenčního pásma a zajišťue zvukovou věrnost při zcela zanedbatelném zkreslení.

Zcela inovovaný je také zesilovač Sledge STA-550D. Konstrukčně je zesilovač navržen v třídě D, označované také jako digitální. Jeho nominální výstupní výkon (RMS) je 550W. Zesilovač však ve špičkách - ty odpovídají normálnímu hudebnímu signálu - dokáže poskytnout výkon přes 1 500W, tedy výkon dostatečný na plnou a suverénní kontrolu membrány reproduktoru. Součástí zesilovače je, stejně jako u cenově náročnějších modelů této značky, DSP procesor od společnosti Analog Devices, který na vzorkovacím kmitočtu 50MHz, precizně kontroluje a porovnává vstupní signál s reakcí kmitací cívky. Současně lze pomocí tohoto procesoru provést kompletní nastavení subwooferu podle aktuálních akustických vlastností poslechového prostoru a tím podat zcela přesný a věrný obraz celého basového spektra.

Ovládání subwooferu


Stejně jako u dražších modelů této značky je i subwoofer PB-2000 Pro vybaven obvody pro plnou kontrolu nastavení pomocí firemní ovládací aplikace pro smatphone a tablety. Aplikace je dostupná zdarma na obou nejčastěji používaných platformách - iOS a Android. Stejně jako na větším modelu PB-3000 je i na tomto subwooferu několik manuálních tlačítek a kontrolek na zadním panelu, které představují firemní konstrukci snadného a intiutivního nastavení nazvanou Intelligent Control Interface. Škála LED diod a šest tlačítek slouží k exaktnímu seřízeí pásmové propusti pro plynulý frekvenční přechod mezi subwooferem a reprosoustavami, následně k nastavení správné fáze, která musí akusticky odpovídat s akustikou prostoru a reprosoustav. Dále lze nastavit celkovou hlasitosti subwooferu a funkci automatického vypnínání. Tyto funkce a mnoho dalších funkcí jako je frekvenční pásmová úprava, korekce zisku poslechového prostoru lze také nastavit na zmíněné firemní aplikaci, avšak je tu možnost provést první instalační nastavení rychle na zadním panelu zesilovače bez nutnosti použití aplikace pro smartphone. Další důležitou funkcí tohoto portového modelu je také akustický tuning basových portů. V příslušenství subvooferu jsou dodávány molitanové ucpávky, kterými lze měnit objem a charakter nejnižších kmitočtů.

Subwoofer PB-2000 Pro, stejně jako většina ostatních subwooferů značky SVS, obdržel několik velmi pozitivních odborných recenzí. jako příklad lze zmínit oblíbený e-zine www.audioholics.com, který tento model označil svou známkou Bassaholics Award, což je synonymem pro obzvláště kvalitní a zvukově vytříbené produkty. Také německý časopis Heimkino tento subwoofer označil jako "Outstanding product", tedy výjimečný výrobek. Nejen tyto ocenění, ale hlavně skvělé zpracování a výtečný zvuk mohou být dobrým důvodem proč tímto subwooferem doplnit sestavu domácího kina nebo jen stereo systém libovolného výrobce. 

Frekvenční charakteristika subwooferu PB-2000 Pro při různém zatlumení portů  • Technické údaje
Konstrukce ozvučnice:Basreflexová - 2 porty
Frekvenční rozsah:16hHz ÷ 290Hz (mód Standard - oba porty otevřené)
17hHz ÷ 290Hz (mód Sealed - oba porty zatlumené)
Výkon zesilovače:550W RMA (1 500W dynamicky)
Velikost reproduktoru:30cm
Vstupy:Stereo Cinch / LFE
Regulace fáze:Plynulá 0° - 360°
Možnost programování:Ano
Dálkové ovládání:Ne
Ovládání aplikací pro smartphone:Ano
Automatické vypnutí:Ano
Trigger:Ano (3 ÷ 30V)
Rozměry:44 x 53 x 60cm (š x v x h)
Váha:29,4 kg
Povrchové úpravy:Vinylová dýha černý jasan