SVS

Prime Pinnacle

"Kmitočtově vyvážený a transparentní zvuk třípásmovek Prime Pinnacle staví na přesných a pevných basech počínaje nejhlubšími oktávami. Barvotvorné pásmo středních kmitočtů a čisté přirozené výšky zde mají rovnoprávné zastoupení. Prostor je vykreslený trojrozměrně, ve složitějších nahrávkách vynikne výtečné oddělení jednotlivých nástrojů. Zvukový obraz si zachovává přesné kontury i při vyšších hlasitostech, na vynikající úrovni je také dynamika, která však nijak „nepřehrává“, což ocení nejenom příznivci vážné hudby" Pavel Víšek, redaktor e-zine Hifiroom.cz

Popis reprosoustav Prime Pinnacle

Śtíhlá elegantní reprosoustava, která bude reprodukovat věrný zvuk v plném kmitočtovém pásmu při zachování příznivé cenové hladiny - tak zněla idea při návrhu nových reprosoustav, které měli rozšířit již tak oblíbenou řadu reprosoustav SVS Prime. Následovala skutečně dlouhá doba vývoje na jejímž konci stojí zajímavě konstruovaný reproduktor Prime Pinnacle. Sami vývojoví inženýři firmy SVS konstatují, že s vývojem této reprosoustavy strávili nejvíce času v celé historii firmy. Odměnou je reprosoustava, která skvěle vyhoví jakémukoliv poslechovému prostoru i jakékoliv sestavě, ať se jedná o audiofilský stereofonní systém nebo sestavu ultimátního domácího kina. Zvuk těchto reprosoustav bude vždy vyvážený s klidným a suverénním podáním basů v korespondenci se skvělou dynamikou a výtečnou muzikálností.

Výše uvedených vlastností si již povšimlo velké množství odborníků ze světa hifi a proto Prime Pinnacle získali celosvětově již široké množství skvělých recenzí, výtečných odborných testů a také řadu pochvalných uživatelských referencí. Všechny tyto skutečnosti vyvrcholily prestižní cenou EISA pro období let 2020-2021 jako nejlepší reprosoustavy, kterou těmto reprosoustavám udělila asociace Expert Imaging and Sound Association jenž združuje 61 zástupců prestižních celosvětových časopisů. 


Konstrukce reprosoustav Prime Pinnacle
Reprosoustavy jsou generálně konstruované jako třípásmové. Tím je položen předpoklad pro reprosoustavu, která bude schopna podat zvuk v celém slyšitelném kmitočtovém rozsahu. Nejvíce pozornosti konstruktéři věnovali vlastní reproduktorové skříni - ozvučnici. Ta musela zůstat velmi štíhlá, aby se reprosoustava dala snadno integrovat do standardních obytných prostor a nevyžadovala žádné speciální prostorové a ani akustické úpravy. Proto vznikla skříň která má základnu pohých 20 x 35cm. Pro schopnost podání nejhlubších kmitočtů pak byly zvoleny tři hlubokopásmové měniče, které v uspořádání nad sebou umožňují bezproblémovou implementaci do takto štíhlé skříně. Pro zachování dobré dynamiky na nízkých kmitočtech jsou reprosoustavy akusticky vytlumeny jen minimálně. Celkově je ozvučnice rozdělena do čtyř samostatných komor, kdy každá z nich je rozdílně vyladěna pro maximální eliminaci vnitřních rezonancí, což umožní precizní reprodukci napříč celým frekvenčním spektrem. Zkosené hrany přední strany reprosoustavy předchází zbytečným difrakcím hlavně u výškového a středového měniče umožňují přesné a čisté podání zvukové scény.

Zvláštní pečlivost věnovali konstruktéři SVS také středovému reproduktoru, který je umístěn u horní hrany reprosoustavy a pracuje v samostatném uzavřeném prostoru. Jako materiál membrány byl zvolen sklo-fíbrový materiál, který díky nízké hmotnosti, ale vysoké tuhosti, umožní poskytnout širokou kudební scénu s přesně definovaným prostorem při schopnosti reprodukovat také jemné detaily s věrnou tonální přesností. Tento středový měnič byl konstruován na základě poznatků při vývoji reproduktorů referenční série SVS Ultra.

Výškový reproduktor s aluminiovým vrchlíkem představuje lehkou a efektivní konstrukci, která bez větší námahy odhalí každý zvukový detail. Difuzor tvarově optimalizovaný metodou FEA (finite element analysis) umožńuje široký rozptyl vysokých frekvencí s přesvědčivou levopravou scénou i mimo osu poslechu. Celkovou konstrukcí je podání výšek pekvapivě čisté s vysokým realismem při zachování správného objemu této zvukové složky.

Trio hlubokotónových reproduktorů s průměrem membrány 165cm tvoří základ přesně podaných nízkých frekvencí. každý reproduktor pracuje ve svém objemově rozdílném prostoru, vyladěném basreflexovým vyústkem. Tím se každý reproduktor "stará" o rozdílnou část basového spektra a jejich správnou součinností je realizována basová složka, která dokáže zprostředkovat plné vzrušení z filmových trháků stejně jako slapování nebo trhání strun basové kytary s přesvědčivým realismem.

 

Celkově lze reprosoustavy bez jakýchkoli problémů použít ve středně drahých stereofonních sestavách, kde je kladen důraz na zvukovou věrnost při zachování celého zvukového spektra. Prime Pinnacle si díky své jedinečné konstrukci poradí i s menšími poslechovými prostory, kdy není třeby mít obavy z nadměrného objemu basové složky. Stejně tak tyto reprosoustavy vyhoví v sestavách domácího kina, kdy nejvyšší zvukový zážitek lze očekávat při kombinaci s ostatními produkty, vzláště subwoofery, značky SVS.

Velké množství pozitivní ohodnocení z celého světa pro reprosoustavy Prime Pinnacle... 

 

Frekvenční charakteristika nízkých kmitočtů Prime Pinnacle  • Technické údaje
Konstrukce skříně:Basreflexová
Počet pásem:Třípásmové
Frekvenční rozsah:29Hz - 25kHz ± 3dB
Doporučený výkon zesilovače:20 - 300W
Impedance:
Citlivost:88dB
Rozměry (v x š x h):105 x 20 x 35cm
Váha:26kg / kus
Povrchová úprava:Vinylová dýha černý jasan nebo černý klavírní lak