SVS

SB-1000

"SB1000 je úžasný svou velikostí. Když se poprvé na tuto věc podíváte, začnete se usmívat a přemýšlet: "To je subwoofer?" Jestliže však vložíte do blu-ray přehrávače nějaký disk s dunivými scénami, smích vás přejde. To proto, že zvuk vás pravděpodobně ohromí." Jim Wilson, redaktor e-zine Home Theater Shack

Popis subwooferu SB-1000
Malý, výtečně znějící a přitom esteticky vypadající subwoofer je vyhledávaným produktem těmi, kteří chtějí kvalitní zvuk přizpůsobit svému interiéru. To vše s velikou lehkostí splňuje subwoofer SB-1000. S designem kostky se zaoblenými hranami a rozměry strany jen 30cm je velmi adaptivní většině moderních interiérů. Povrchové úpravy černý nebo bíý klavírní lak, popřípadě černá jasanová dýha ho předurčují jako dopněk k současným povrchovým úpravám ostatního nábytku. Subwoofer SB-1000 je však také díky svým skvělým zvukovým vlastnostem vyrovnaným doplňkem jakékoli audio sestavy. Díky jeho uzavřené ozvučnici je možné subwoofer umístit téměř kamkoli, aniž by to radikálně omezilo jeho zvukový projev. Ten je překvapivě kvalitní vzhledem ke zmíněným rozměrům. Zvukový charakter vyniká přesností, excelentními detaily a značnou muzikálností.

Konstrukce subwooferu SB-1000
S váhou pouhých 12kg je tento subwoofer nejlehčím a také nejmenším modelem z celého sortimentu subwooferů SVS. Nicméně jeho schopnost hrát kmitočty v pásmu 24Hz až 260kHz(±3dB) je skutečně obdivuhodná. To vše díky sofistikovaně konstruovanému reproduktoru. Ten byl konstruován s maximálním přihlédnutím na perfektní chlazení kmitací cívky, která by se mohla, vzláště v uzavřeném prostoru SB-1000, nadměrně zahřívat. Nicméně díky značně velkému feritovému magnetu a kovovému koši dochází k výtečnému odvodu tepla z prostoru kmitací cívky. Maximálně rigidní membrána reproduktoru o průměru 30cm je na obvodu uchycena do extrémně odolného a pevného gumového okruží. To díky své veliké tuhosti propůjčuje reproduktoru charakter pevných basů bez nežádoucích překmitů. Extrémně nízkého zkreslení bylo u reproduktoru dosaženo použitím komplikované konstrukční optimalizační technologie FEA (Finite Element Analysis & Design Optimalization).
 
Druhou a neméně důležitou součástí subwooferu SB-1000 je pochopitelně zabudovaný zesilovač STA-300D. Ten byl konstruovám na základě integrace DSP procesoru, který dokáže zesilovač ideálně "naladit" k použitému reproduktoru a konfiguraci subwooferové skříně. Výsledný zvukový projev je tak optimalizován pro maximálně přesné podání transientů a také optimalizován pro co nemenší vliv akustiky poslechového prostoru na funkci subwooferu. Díky poměrně vysokému výkonu zesilovače - 300W RMS (720W dynamicky) je reproduktor exaktně kontrolován a subwoofer tak dokáže zcela přesně reprodukovat krátké úderné signály bez zbytečných překmitů, tak jak je charakteristické pro subwoofery mnohem vyšších cenových tříd.

Pro jaké sestavy je SB-1000 vhodný?
Díky uzavřené ozvučnici subwoofer SB-1000 nalezne nejvhodnější použití u sestav domácího kina v menších poslechových prostorech s ne zcela ideální akustikou. Správným umístěním a nastavením lze zcela snadno předejít stojatému vlnění nebo podobným akustickým problémům. Subwoofer lze taktéž použít i pro jakékoli stereofonní sestavy, které potřebují podpořit na nízkých kmitočtech. Zde se nabízí řešení s použitím jednoho subwooferu v centru poslechu a nebo řešení se dvěma subwoofery, kdy každý hraje jeden kanál. Díky atraktivní úpravě v bílém nebo černém klavírním laku může být SB-1000 atraktivním doplňkem jakéhokoli interiéru, zvláště v kombinaci s reproduktory SVS ve shodném barevném provedení.
 
Frekvenční charakteristika subwooferu SB-1000
 


  • Technické údaje
Konstrukce ozvučnice:Uzavřená
Frekvenční rozsah:24Hz - 260kHz ± 3dB
Výkon zesilovače:300W RMS (720W dynamicky)
Velikost reproduktoru:30cm
Vstupy:Stereo cinch / LFE / Stereo repro
Regulace fáze:Plynulá 0°- 180°
Možnosti programování:Ne
Dálkové ovládání:Ne
Ovládání aplikací pro smartphone:Ne
Automatické vypnutí:Ano
Trigger:Ano (3 - 12V)
Rozměry:35 x 33 x 37cm (š x v x h)
Váha:12,5kg
Povrchové úpravy:Vinylová dýha černý jasan, černý nebo bílý klavírní lak