SVS

SB-2000 Pro

"SB-2000 Pro je nejlepším subwooferem, který jsem kdy během mého života měl a to jsem se hifi začal jako hobby zabývat v roce 1979. Cena za pár těchto subwooferů je příznivá, což z něj činí vynikající doplněk k jakémukoli systému, u kterého potřebujete mít plný frekvenční rozsah s muzikálními basy. Basový výkon je výjimečný a snadná integrace do mého systému systému byla bezchybná." Frank Iacone, redaktor e-zine hifiaudio.guru

 

Popis subwooferu SB-2000 Pro 

Kompaktní a přitom zvukově vyrovnaný v celém basovém kmitočtovém pásmu - tak by zajisté nejeden audiofil popsal tento subwoofer, který je nejnovějším produktem v řadě uzavřených subwooferů značky SVS. Právě díky své nikterak veliké skříni perfektně padne do většiny interiérů, kam se dá skvěle integrovat také díky třem dostupným povrchovým úpravám. Výkonný zesilovač sledge sTA-550D dodává ve špičkách až 1,5kW čistého výkonu, čímž dokáže v kombinaci s DSP procesorem skvěle kontrolovat nově vyvinutý basový měnič s extra vysokým zdvihem. Navíc cenová kategorie SB-2000 pro je více než výhodná, čímž tento produkt získává značný náskok nad konkurenčními produkty, které se většinou pohybují v podstatně vyšších cenových relacích. Kompletní nastavení díky ovládací aplikaci pro mobilní telefony je snadné a tak je možné bez jakýchkoli hlubších znalostí tímto subwooferem doplnit sestavu libovolné značky. Koncepčně je SB-2000 Pro vhodný pro systémy střední cenové kategorie v prostorech do 80m³. Mnoho uživatelů ke své maximální spokojenosti doplňuje svůj systém dvojicí těchto subwooferů, pro zachování perfektní stereofonní scény. 

Konstrukce subwooferu SB-2000 Pro
Dobře zatlumená rigidní skříň tohoto subfooferu v sobě skrývá zcela promyšleně konstruovaný a proti předchozí verzi zcela redesignovaný reprouktor s průměrem membrány 30cm. Základem tohoto reproduktoru je extrémně lehká, nicméně pevná, aluminiová membrána s fíbrovou prachovou čepičkou. Tato membrána je ukotvena do masivního kovového koše a je poháněna cívkou vinutou ve dvou vrstvách. Ta se pohybuje v silném magnetickém poli vytvořeném v dvojitém masivním magnetu o celkové váze téměř 7kg. Takto konstruovaný měnič maximalizuje přesnost linearity frekvenčního pásma a zajišťuje zvukovou věrnost při zcela zanedbatelném zkreslení.
Zcela inovovaný je také zesilovač Sledge STA-550D. Jak je z označení patrné, zesilovač je konstruován v třídě D, označované také jako digitální koncepce. Jeho nominální výstupní výkon (RMS) je 550W. Zesilovač však ve špičkách - ty odpovídají normálnímu hudebnímu signálu - dokáže poskytnout výkon přes 1 500W, tedy výkon dostatečný pro plnou a suverénní kontrolu membrány. Součástí zesilovače je, stejně jako u cenově náročnějších modelů této značky, DSP procesor, který na vzorkovacím kmitočtu 50MHz, precizně kontroluje a porovnává vstupní signál s reakcí kmitací cívky. Současně lze pomocí tohoto procesoru provést kompletní nastavení subwooferu podle aktuálních akustických vlastností poslechového prostoru a tím podat zcela přesný a věrný obraz celého basového spektra.

Ovládání subwooferu


Stejně jako u podstatně dražších modelů je i subwoofer SB-2000 Pro vybaven obvody pro plnou kontrolu firemní ovládací aplikací pro smatphone a tablety. Aplikace je dostupná zdarma na obou nejčastěji používaných platformách - iOS a Android. Stejně jako na větším modelu SB-3000 je i na tomto subwooferu několik manuálních tlačítek a kontrolek na zadním panelu, které skrývají firemní konstrukci ovládání nazvanou Intelligent Control Interface. Škála LED diod a šest tlačítek slouží k nastavení pásmové propusti pro plynulý frekvenční přechod mezi subwooferem a reprosoustavami, následně k nastavení správné fáze, která musí akusticky odpovídat s akustikou prostoru a reprosoustav. Dále lze nastavit celkovou hlasitosti subwooferu a funkci automatického vypnínání. Tyto funkce a mnoho dalších funkcí jako je frekvenční pásmová úprava, korekce zisku poslechového prostoru lze nastavovat na zmíněné aplikaci.

SB-2000 Pro jak už je pro značku SVS příznačné obdržel mnoho kladných ocenění a pozitivních reakcí testujících. Všechny tyto kladné reakce asi nejvýstižněji shrnuje ocenění tohoto subwooferu jako nyní již světově nejlepšího subwooferu pro domácí kino, které každoročně uděluje mezinárodní asociace EISA. Toto ocenění je již čtvrté v řadě za sebou, čímž je potvrzena výjimečnost produktů značky SVS. Ocenění nejlepší reprosoustavy obdržely také reprosoustavy SVS Prime Pinancle, které tvoří se subwooferem SB-2000 pro velmi vyrovnanou kombinaci, která určitě stojí za poslech! A to nejen esteticky, především zvukově!

Frekvenční charakteristika subwooferu SB-2000 Pro  • Technické údaje
Konstrukce ozvučnice:Uzavřená
Frekvenční rozsah:19Hz - 240Hz ±3dB
Výkon zesilovače:550W RMS (1500W dynamicky)
Velikost reproduktoru:30cm
Vstupy:Stereo cinch / LFE
Regulace fáze:Plynulá 0°-180°
Možnosti programování:Ano
Dálkové ovládání:Ne
Ovládání aplikací pro smartphone:Ano
Automatické vypnutí:Ano
Trigger:Ano (3 - 12V)
Rozměry:36 x 37 x 39,5cm (š x v x h)
Váha:17,5kg
Povrchové úpravy:Vinylová dýha černý jasan, černý nebo bílý klavírní lak