Clearaudio

Smart Matrix Silent

"Smart Matrix Silent je skvěle provedený kousek, dobře proveden a skutečně dělá to se píše v popisu. Sice není nejlevnější, ale je nutné zohlednit, že investice prodlouží životnost gramofonového hrotu a nenahraditelných vynilových desek. Nicméně se domnívám, že se jedná o dobře vynaložené investice..."
Stuart Smith, redaktor e-zine HiFi Pig
 
Pračka vinylových desek Clearaudio - Smart Matrix Silent německé společnosti Clearaudo electronics je skutečným příkladem dobře promyšleného a precizně konstruovaného přístroje. V oblasti čištění analogových desek je více než standardem, navíc za více než přátelskou cenu.

Čištění analogových desek je stále žhavým tématem většina příznivců věrného, digitální konverzí nezkaženého, záznamu. Čištění analogových desek není jen otázkou "audiofilské hygieny", ale hlavně hledáním co nejvěrnější formy reprodukce bez rušivých momentů.Většina uživatelů analogových LP desek řešila problém praskajících vinylů. Ty krásně hrají, ale nepříjemné praskání a lupání během přehrávání bývá obtěžující až nepříjemné. A přitom se jen jedná o nečistoty v drážce desky, které lze snadno odstranit. ve většině případů se jedná o nečistoty mikroskopických rozměrů, jenž se v drážce desky usadily mechanicky nebo se přichytily na základě dalšího znečištění - většinou tuků, které tyto nečistoty na sebe nalepily.

Ten, kdo tento problém řešil a vyřešil vypráním desky na pračce vinylových desk, jistě dá za pravdu, že pračka LP desek je nezbytným nářadím každého audiofila. Desky po vyprání mají čistý ničím nerušený zvuk a poslech oblíbené hudby se tak stává dvojnásobně emotivní a radostný.

Jsou zde dvě cesty jak si zajistit čistou kolekci svých vinylových desek. jednou je vyprání LP kolekce u odborné firmy, která tuto službu poskytuje. Druhou cestou je pořídit si pračku vlastní s možností libovolného čištění za zlomek ceny (poze nákladů) profesionálních služeb.

Pokud audiofil dospěje k rozhodnutí pořídit si pračku vynilových desek, pak bude stát před rozhodnutí jakou pračku si pořídit a v jaké cenové kategorii se pohybovat. Je zcela logocké, že cena takového přístroje by měla odpovídat počtu čištění a také velikosti LP kolekce, která má být předmětem čištění. Stejně jako v jiných oborech se nevyplácí sáhnout po produktech nejnižší cenové kategorie. Zde hrozí riziko velmi nízké životnosti pračky a navíc nejistého výsledku během čištění. Na druhou stranu drahé profesionální přísroje se díky vysokým pořizovacím nákladům zákonitě nevyplatí. Proto je pro většinů zájemců o vlastní vynilovou prádelnu vždy sledovat výrobky střední cenové kategorie. Zde má nezastupitelnou roli náš Výrobek týdne - pračka značky Clearaudio - Smart Matrix Silent. Tu se nám pro tento týden díky maximální podpory od výrobce podařilo cenově zvýhodnit na velmi přijatelnou cenu.

Jak je tento výjimečný německý konstruován? Pračka vynilových desek Clearaudio - Smart Matrix Silent je poctivým, dobře konstruovaným výrobkem - klasickým představitelem německé preciznosti. Celý plášť pračky je konstruovám z kovu. To jednoznačně předurčuje této pračce skutečně dlouhou životnost. Vakuové srdce srdce pračky (odsávací agragát) je několikanásobně předimenzovaný a díky obrovskému sacímu výkonu je schopen zbavit povrch desky skutečně všech nepohodlných artefaktů špíny. Deska po vyprání na Smart Matrix Silent je již od pohledu "jako nová". Pračka umožňuje otáčení oběma směry a tak je čištění skutečné absolutně důkladné. Na odsávacím ramínku lze zvolt různé formáty čištěných desek (teké šelakové desky nebo singly) a tím zbavit nečistot celou sbírku...

Pračka Smart Matrix Silent německé značky Clearaudio je zdravou kombinací absolutně precizního přístroje a přátelské (zaplatitelné) ceny.