Benz - Micro

O Firmě Benz - Micro

Přenosky Benz-Micro jsou mezi audiofily vyhlášeným pojmem. Pro mnohé jsou synonymem neutrálního a živého zvuku s výbornou schopností se přizpůsobit dalším komponentům audio sestavy. V nabídce firmy je poměrně úzký sortiment přenosek, avšak všechny se pohybují v atraktivních cenových relacích. Díky tomu může mezi jednotlivými modely najít svého favorita jak začínající příznivec věrného zvuku, tak také zkušený audiofil. 


Z historie značky

V šedesátých letech pracoval zakladatel společnosti Benz-Micro - Ernst Benz jako inženýr pro švýcarskou společnost Cal Tech, vyrábějící hodinky a průmyslové šperky, ale také safírové jehly pro gramofonové přenosky. Na začátku sedmdesátých let založil vlastní společnost s cílem vyrábět kvalitní diamantové jehly pro přenosky. Pro usnadnění a zkvalitnění výroby vymyslel vlastní vysokoteplotní pec pro spojování diamantu se safírem (za což byl oceněn celosvětovým patentem).

V průběhu sedmdesátých let se stala společnost Benz-Micro jedním z největších dodavatelů diamantových jehel pro výrobce všech možných typů a druhů gramofonových přenosek na celém světě. Během tohoto období také firma Benz-Micro koupila známou newyorskou firmu na výrobu přenosek Empire, a začala vyrábět přenosky ve Spojených státech. Produkce byla však omezena pouze na výrobu přenosek s pohyblivým magnetem (MM), a Benz věděl, že daleko větší kvalita spočívá v přenoskách typu MC, tedy s pohyblivou cívkou.

V osmdesátých letech Ernst Benz využil svoje dlouholeté znalosti a zručnosti z oboru gramofonových přenosek, a začal vyvíjet zcela novou generaci vysoce kvalitních přenosek s pohyblivou cívkou pod označením Benz-Micro. Ty se následně staly oblíbenými a vyhledávanými mezi audiofily po celém světě.

V roce 1995 Ernst Benz z důvodu odchodu do důchodu ukončil svou činnost ve společnosti Benz-Micro a celou firmu převedl na svého kolegu a současného majitele, hlavního vývojáře a vůdčí osobnost firmy Alberta Lukasheka. Pod jeho vedením také společnost Benz-Micro vyvinula úspěšný model dnes již legendárního předzesilovače Lukaschek PP-1 Phonostage, určeného speciálně pro přenosky Benz-Micro se systémem MC (moving coil) s nízkým výstupním napětím.

Na podzim roku 2014, kdy opustil audiofilský svět zakladatel značky Ernst Benz, se aktuální majitel firmy Albert Lukashek rozhodl k radikálním změnám a s příchodem roku 2015 zcela opustil segment výroby cenově dostupných přenosek. Sortiment Značky Benz-Micro je v současné době omezen na čtyři modely, které v minulosti byly na cenovém vrcholu firemní produkce a které přinesly firmě největší slávu. Díky zmenšení sortimentu se však výroba může více soustedit na výslednou kvalitu produktů. A jak tvrdí šéf společnosti Albert Lukashek, aktuální nabídka přenosek přináší další zvukové zlepšení produktů, tedy to, pro co audiofilové po celém světě přenosky Benz-Micro vyhledávají. 


Švýcarská přesnost a preciznost

Vlastní výroba přenosek Benz-Micro se v současné době provádí v malém výrobním závodě v Neuhasenu ve Švýcarsku. Zde jsou nejen specializovaná pracoviště pro vývoj renomovaných gramofonových MC přenosek, ale také vlastní výrobní prostory. Vzhledem k omezeným kapacitním možnostem produkce se ovšem společnost Benz-Micro Switzerland soustředí především na výrobu dražších a velice kvalitních přenosek.

Nová série přenosek "S" se vyznačuje velmi nízkou frekvenční odezvou, zcela exaktní reprodukcí s maximálně přirozenou tonalitou. Přenosky serie "S" mají také výbornou stabilitu v drážce, příkladnou kanálovou separaci a díky tomu také hudební jemnost a trojrozměrný hudební obraz. Všechny modely jsou plně kompatibilní s širokou škálou gramofonů a gramofonových ramínek díky své nízké hmotnosti a promyšlené konstrukci. Přenosky Benz-Micro také nemají problém s přizpůsobením se k většíně přenoskových předzesilovačů, které jsou konstruovány pro přenosky systému moving coil. Nicméně přenoska a přenoskový zesilovač by měli "tvořit" harmonický pár a proto je vždy vhodné zvolenou kombinaci konzultovat s odborníkem nebo si ověřit kombinaci v tuzemských nebo zahraničních audiofilských časopisech.

produkty

  • Přenosky
    • Příslušenství