Pathos

O Firmě Pathos

Motto firmy Pathos Acoustics "The Unorthodox Approach" - neortodoxní přístup plně charakterizuje nejen firemní filozofii, ale hlavně zvukově i designově unikátní výrobky, které pod značkou Pathos vznikají. Každý jednotlivý přístroj je jedinečným solitérem, který není třeba skrývat do stojanu nebo stolku - je skutečným srdcem systému, na nějž by měl být každý uživatel pyšný. A to nejen pro jedinečný design, ale hlavně pro zcela nekompromisní a osobitý zvukový projev jenž každému audiosystému vtiskne zcela jedinečný charakter hybridní konstrukce. Tedy konstrukce, která spojuje velmi muzikální charakter elektronek v budících obvodech s energickou dravostí a výkonovou suverenitou tranzistorů MOSFET v koncovém výkonovém zesilovači. To vše v kombinaci pečlivou ruční výrobou tvoří jedinečný celek mající schopnost uspokojit požadavky nejnáročnějších zákazníků. 

Historie a současnost
Tradice italské firmy Pathos Acoustics sahá až do roku 1994, kdy v italském městě Vicenza tři přátelé Gaetano Zanini, Gianni Borinato a Paolo Andriolo spojili společný zájem o zvukově věrnou audiotechniku v první konstrukce zesilovačů. Prvním impulsem vznikající spolupráce byla idea Gianniho Borinata vyvinout konstrukčně novou koncepci zesilovače a požádal své přátele Paola a Gaetana, aby mu pomohli s řešením topologie, vlastní konstrukcí a designem celého zesilovače. Zkonstruovali tedy první prototyp a jelikož Gaetano vlastnil ve Vicenze obchod s audiotechnikou, měli ideální podmínky pro testování a srovnávání s výrobky jiných značek. "Při prvním poslechovém testu jsme se nejdříve domnívali, že zesilovač, který jsme používali jako referenční, je rozbitý" vzpomíná dnes Gaetano Zanini. Ukázalo se však, že jimi nově zkonstruovaný zesilovač poskytoval zcela vynikající zvukové výsledky ihned od prvního prototypu. A právě jedinečný zvuk prvního kusu tohoto zesilovače byl silným podnětem pro spuštění hromadné výroby. Jednoduše řečeno, značka Pathos se zrodila s cílem vývoje a propagace nového zesilovacího obvodu s názvem InPol (Inseguitore a Pompa Lineare = sledovač lineární pumpy). Dnes je konstrukční řešení InPol nosným prvkem charakterizující produkty firmy Pathos, která na něj má celosvětový patent.

V současné době je značka Pathos celosvětově pevně zasazena do audifilského  podvědomí. Firma má obchodní zastoupení na všech důležitých trzích s elektronikou a produkce má díky značnému zájmu stále stoupající charakter. Právě díky stále rostoucímu zájmu o produkty značky Pathos musela společnost změnit své výrobní prostředí. I když jsou všechny přístroje stále vyráběny v malých sériích ručně přímo ve výrobním závodě, tak nutnost modernizace výrobních linek, vývojových laboratoří ale i skladových prostor byla hlavním důvodem proč firma nyní sídlí v moderním výrobním závodě na okraji města Grumolo delle Abbadesse, několik kilometrů od krásného města Vicenza, kde se zrodila myšlenka neortodoxního přístupu Pathos Acoustics.

Technologie a produkce
Prvním sériově vyráběným produktem byl na základě vývoje obvodu InPol zesilovač T.T., který je s několika konstrukčními vylepšeními dodnes značně oblíbeným modelem v sortimentu firmy. V nabídce značky Pathos je aktuálně široká nabídka integrovaných zesilovačů s technologií InPol, ale také několik modelů vyráběných bez této technologie. Díky poměrně širokému cenovému rozpětí lze v sortimentu pohybovat od méně výkonných přístrojů až po referenční dělené zesilovače, které zaujmou svým jedinečným moderním designem a mohou být spojeny s reprosoustavami nejrenomovanějších značek. Nicméně v sortimentu značky Pathos jsou také dva modely reprosoustav s velmi revoluční technologií bipolárního předozadního vyzařování, které svým projevem mohou konkurovat prestižním modelům předních výrobců reprosoustav. Sortiment zesilovačů plně odpovídá současným požadavkům uživatelů možností jakýkoli model osadit kartami digitálních vstupů, které jsou osazeny vysoce kvalitními D/A převodníky se schopností pracovat se všemi digitálními signály ve vysokém rozlišení.

Při vlastním vývoji nových přístrojů je vždy přihlíženo na skutečně vysokou spolehlivost, která je pro cenově náročnější přístroje nezbytností. Výroba navazuje na dlouhou tradici italského ručního mistrovství. Ve výrobcích jsou použity pouze ty nejdokonalejší, ručně vybrané součásti pro zaručení bezkonkurenční kvality. Následně jsou všechny výrobky podrobeny důkladnému dlouhodobému testování, které zaručí vysokou kvalitu a spolehlivost vlastního přístroje u zákazníka. Koncepce "nevšedního přístupu" provázející značku Pathos nasazuje efektivní laťku obchodní filozofii, kdy přístup k hudbě je zproštěn veškerých dogmatů či pravidel a má jasný cíl - maximální věrohodnost reprodukce. Výroba produktů, které jsou podobné nebo stejné, jako existující výrobky jiných značek, není v souladu s filozofií Pathos. Každý přístroj, který firma Pathos vyvine či vyrobí musí obsahovat technologické inovace, které nejsou pouhým cvičením, ale reálným krokem v naplňování původního cíle, a to schopnosti věrohodné reprodukce hudby. Vedle technických inovací je neméně důležitý také design a povrchová úprava výrobků. Mnoho let panoval v audio průmyslu názor, že čím má výrobek ošklivější vzhled, tím lépe zní. Firma Pathos vyvedla zastánce tohoto názoru z omylu. Produkty Pathos oslovují více smyslů - jde o jedny z mála výrobků, které člověk ocení každý den. Jen jediný pohled na přístroj Pathos zákazníka přesvědčí, že si zakoupil něco zcela jedinečného. Někdy je lepší poslech s otevřenýma očima.