SVS

O Firmě SVS

Značka SVS je na poli výrobců subwooferů vnímána jako ikonická a jednoznačně patří k nejprestižnějším producentům aktuálního trhu. Nekompromisní konstrukce, vyspělé technologie a skvělé zvukové výsledky řadí produkty této firmy do čela současné produkce subwooferů a reprosoustav.

Historie firmy SVS
Společnost SVS založili v roce 1998 čtyři nadšení audiofilové, kteří se seznámili při diskuzích na odborných fórech. Jejich nespokojenost s aktuálně nabízenými produkty vyústila ve vývoj a výrobu několika zvukově výjimečných subwooferů, jak už to bývá, nejprve v garáži. První kusy byly distribuovány mezi přátele, avšak okamžité vřelé reakce vyústily v kontinuální výrobu. Prodej první série byl realizován výhradně pomocí internetu a i v tomto případě byly tyto výrobky velmi pozitivně přijímány, nyní již širokou veřejností. Na základě těchto skvělých reakcí trhu společnost SVS zahájila v roce 2002 regulérní výrobu sofistikovaných subwooferů, které ihned nalezli mnoho zákazníků a to hlavně díky vysoké kvalitě zpracování a výtečným zvukovým výsledkům za velmi přijatelnou cenu. Následně společnost získala větší výrobní prostory v městě Girard v Ohiu. V roce 2011 se stal generálním ředitelem firmy SVS její zakládající člen Gary Yacoubian, který převzal kompletní vlastnictví společnosti a nastartoval nový, zdravě dynamický vývoj, který firmu posunul do "první ligy". SVS se následně přestěhovala do nových větších prostor ve městě Youngstown, Ohio, kde jsou aktuálně všechny vývojové, kancelářské i skladové prostory firmy. SVS rozšířila své aktivity na celosvětovou distribuci, která již zahrnuje kromě Severní Ameriky také celou Evropu a většinu Asie.

Technologie a produkce
Hlavní produktovou řadou společnosti SVS jsou špičkové subwoofery. Jejich hlavními rysy jsou maximálně stabilní a výkonné zesilovače s výkonem v řádu kW, což sobwooferům zaručuje skvělou stabilitu a také osazení výbornými DSP procesory, které umožňují precizní nastavení zvukových vlastností subwooferů. Zvukovou korekci pomocí DSP procesorů řadí vývojový tým společnosti SVS jako nejdůležitější ikonickou vlastnost subwooferů SVS a proto zvolili nejprestižnější produkt High Resolution Audio DSP procesor od společnosti Analog Devices. Ten pracuje ne frekvenci 50MHz, což představuje korekci v reálném čase. Pro jednoduché ovládání a snadné nastavení všech vlastností zmíněného DSP procesoru vývojový tým SVS připravil intuitivní aplikaci pro chytré telefony a tablety. Ta pomocí rozhraní Bluetooth komunikuje se subwooferem a je dostupná pro platformy iOS i Android.
Poměrně ikonickým charakterem subwooferů SVS je možnost zvolit si konkrétní model v provedení s uzavřenou, basreflexovou nebo cylindrickou ozvučnicí. A právě ta třetí zmíněná - cylindrická ozvučnice, jinak téměř exotická mezi výrobci subwooferů, přináší nejlepší zvukové výsledky z pokledu minimalizace vzniku stojatých akustických vln a to jak vně subwooferu - v poslechové místnosti, tak i uvnitř subwooferu.
Nedílnou součástí produkce firmy SVS jsou samozřejmě také reprosoustavy, které tvoří ideálního partnera pro všechny řady subwooferů SVS. Je možné zvolit mezi sloupovými, centrálními nebo regálovými reprosoustavami a vytvořit tak ideální sestavu pro stereofonní poslech popřípadě multikanálový doprovod systému domácího kina. Nejnovější produkty, jako například aktivní reprosoustavy, plánují rozšíření produkce i do oblasti streamování a přímého přehrávání hudby bez nutnosti použití komponentů jiných výrobců.

Celosvětové úspěchy výrobků SVS
V celém průběhu vývoje a výroby produktů SVS jsou součástí firemního úspěchu také ohromné množství pozitivních recenzí, skupinových testů a prestižních ocenění. Zvláště pro evropský trh je každoročně nejdůležitější ocenění od asociace Europe Imaging and Sound Association, zkráceně EISA. Ta již poněkolikáté v řadě ocenila produkty značky SVS jako nejlepší subwoofery na evropském trhu, což se zatím žádnému jinému výrobci v historii této asociace nepodařilo. Nejprve EISA udělila top modelu PB-16 Ultra cenu pro nejlepší subwoofer pro domácí kino pro rok 2017-2018. Pro následující období 2018-2019 asociace EISA udělila to samé ocenění dalšímu modelu SB-4000. Třetím po sobě jdoucím oceněním byl opět Nejlepší subwoofer pro domácí kino 2019-2020 pro model SB-3000 a v letošním roce tato asociace značce SVS udělila dokonce dvě ceny - Nejlepší subwoofer pro domácí kino 2020-2021 pro model SB-2000 a současně ocenění Nejlepší hifi reprosoustava 2020-2021 pro sloupový model Prime Pinnacle.
 
 
K dalším význačným oceněním také patří cena Innovation Awards na americkém veltrhu CES, popřípadě ocenění výrobek roku od časopisů a e-zine Sound & Vision, Audioholics, Digital Trends nebo AVS Forum.
 
Firemní filosofii nejlépe vyjádřil ředitel SVS Gary Yacoubian v jednom z rozhovorů: "My v SVS věříme, že špičkové zvukové zážitky na nejvyšší úrovni by měly být v dosahu každého. Naše reprosoustavy a subwoofery vyvrací představu, že výjimečná kvalita zvuku musí být nesmyslně drahá. Vývoj jednotlivých produktů SVS obsahuje fúzi špičkových technologií, sofistikované inženýrství, dlouhotrvající laboratorní a reálné testování, stejně jako hlubokou osobní vášeň pro dosažení dokonalosti v oblasti zvuku, který celý náš tým přináší do reálného života..."