Schnepel

O Firmě Schnepel

Společnost Schnepel je tradiční rodinný podnik, jehož kořeny sahají až do roku 1969, kdy zakladatel firmy Martin Schnepel, tehdy ještě jen ve své garáži, vyrobil několik prvních stolků pro audiotechniku. Jelikož tyto první výrobky vzbudily pozitivní reakce uživatelů, rozhodl se Martin Schnepel ve výrobě pokračovat, což vedlo k přestěhování do budovy bývalého truhlářství, kde dalších pět let vznikaly stále více promyšlené výrobky.

Prvním větším úspěchem byla pro firmu Schnepel účast na výstavě Internationale Funkausstellung  v Berlíně (nyní IFA), kde byla veřejně představena tehdy aktuální produkce značky Schnepel. Díky nebývalému zájmu a prudkému nárůstu objednávek společnost přistoupila k rychlému vybudování moderních kancelářských a výrobních prostorů průmyslové zóně Hüllhorst / Oberbauerschaft, do kterých se společnost mohla přestěhovat již koncem roku 1976. Od té doby bylo možné zahájit skutečnou sériovou produkci na nejvyšší kvalitativní úrovni. Přirozeným výsledkem tohoto vývoje je současná produkce nabízející sofistikovaně konstruovaný nábytek pro audiovizuální techniku, který sleduje aktuální trendy moderního designu.

Současně s rozvojem firmy přenesl zakladatel firmy Martin Schnepel kompetence na novou generaci, kdy jeho synové Kai, Lars a Sven se stávají akcionáři ve společnosti Schnepel  a postupně přebírají zodpovědnost za hospodaření firmy, personální rozvoj a pochopitelně také za obchodní směřování firmy. Produkce se stále přizpůsobuje aktuálnímu vývoji audiovizuální techniky a produkty značky Schnepel lze aktuálně nalézt na mnoha trzích po celé Evropě.

V nedávné době obdržela společnost Schnepel prestižní cenu Plus X za inovativní řešení produktů série X-Linie. “Tato cena je skvělým způsobem jak získat uznání za všechnu odvedenou práci a posiluje naši motivaci v udržení současné strategie,“ popisuje své pocity ve svém vyjádření zakladatel firmy Martin Schnepel.

Všechny výrobky společnosti Schnepel přináší individuální, inovativní řešení v oblasti uložení multimediálních zařízení. Široký výběr povrchů, atraktivního designového provedení a zcela precizní zpracování řadí produkty této značky na špičku současné světové produkce nábytku pro audiovizuální techniku. Také možnost plně individuální zakázkové výroby přináší maximální uspokojení i těm zákazníkům, kterým standardní produkce z některého pohledu plně nevyhovuje. Hlavním posláním firmy vždy bylo a stále je dělat o trochu více než jen uspokojovat rostoucí poptávku...

produkty

 • Řada S1 a S2
  • Řada X-Linie
   • Řada ELF
    • Řada VariC
     • Řada Luke