Gallo Acoustics

O Firmě Gallo Acoustics

Společnost Gallo Acoustics, byla založena v roce 1994 v kalifornském městě Chatsworth. Firma je výrobcem miniaturních instalačních reprosoustav, highendových reprosoustav a subwooferů. Většina modelů se dostala do podvědomí široké veřejnosti hlavně díky svému bezkonkurenčnímu zvukovému podání a jedinečné designové estetice. Dynamický výrobní sortiment firmy Gallo Acoustics distribuovaný do více než 40 zemí světa v současné době zahrnuje širokou škálu reprosoustav pro domácí kino ale i stereofonní reprodukci. Reprosoustavy jsou rozděleny do pěti řad a ve většině případů vyhoví řadovým uživatelům a stejně tak příznivcům věrné reprodukce.

 

Historie společnosti Gallo Acoustics

Zakladetel společnosti, Anthony Gallo se narodil roku 1963. Již od mládí se zajímal o techniku a snažil se rozebírat vše, co se mu dostalo do rukou. Přibližně ve svých 13-ti letech ho upoutala konstrukce reproduktorů. Následně provedl své první pokusné konstrukce hlavně s elektrostatickými měniči. "Při svých pokusech jsem mnohokrát dostal od elektrostatických měničů pěknou ránu, ale nic mě neodradilo" vzpomíná s úsměvem Anthony. "Průzračnost a čistota zvuku elektrostatiky mě vždy ohromovaly. Jejich dynamika však nikdy nesplnila má očekávání."

Další pokusy ukázaly, že páskové měniče jsou obtížně ovladatelné a mají omezený dynamický rozsah. V Anthonyho cestě za "svatým grálem výškových měničů" však nastal dramatický zlom, když začátkem osmdesátých let v jednom časopise objevil článek o piezoelektrickém filmu. "Na několik let jsem ten časopis odložil," říká Anthony, "ale v hloubi duše jsem věděl, že se k tomuto materiálu jednoho dne vrátím." Po několika letech experimentování přišla v roce 1987 na svět první verze Anthonyho měniče CDT™ (měnič s cylindrickou membránou). Další zdokonalování konstrukce měniče CDT™ následně přivedlo Anthonyho k přesvědčení, že jeho výrobky jsou něčím mimořádným, a rozhodl se splnit si svůj sen provádět vývoj a výrobu reproduktorů na plný úvazek. Tak se zrodila firma Anthony Gallo Acoustics.

První plody tohoto nového podniku se objevily v podobě hi-fi reprosoustav Nucleus™ využívajících nejmodernější konstrukční technologie dřevěných ozvučnic a vážících přes 136kg. Ačkoli se tyto reprosoustavy mohly chlubit mimořádnou kvalitou zvuku, ukázaly se jako příliš drahé a nepraktické. Představovaly však nezbytný krok v konstrukčním vývoji Anthonyho reproduktorů a vedly přímo ke dvěma klíčovým produktům, které úspěch společnosti pozdvihly na vyšší laťku: Nucleus Solo™ a Nucleus Reference™. Když firma Gallo Acoustics krátce nato navázala spolupráci s Donem Friedem, který poskytl rozhodující finanční podporu a ujal se vedení jakožto generální ředitel, přesunula svou orientaci směrem k audiofilské komunitě a aspirovala na pozici hlavního hráče v oblasti spotřební elektroniky. Reprosoustavy Nucleus Solo a Reference se brzy staly vyhledávanými v řadách audiofilů z celého světa.

Společnost se pak začala orientovat na výrobu cenově dostupných, extrémně kompaktních systémů domácího kina. Technologie sférické konstrukce, která umožňovala dosáhnout vysoké úrovně akustického tlaku z malých ozvučnic bez zabarvení zvuku, vedla k vývoji vysoce úspěšných modelů Nucleus Micro™ o průměru 100mm a modelu A'Diva o průměru 130mm. následně firemní sortiment rozšířily další zvukově zajímavé modely.

V roce  2016 společnost přešla na nového majitele, skotskou společnost Gallo Acoustics Ltd, která do té doby fungovala jako úspěšný distributor pro Velkou Británii. S novým majitelem došlo k změnám v barevných variacích jednotlivých modelů, rozšíření o závěsné verze Droplet a k dalším designovým úpravám, které kontinuálně posouvají značku Gallo Acoustics v kvalitativním žebříčku výše...