Uvážený výběr je základem úspěchu

Značka High-End Audio Studio je synonymem pro klidný a ničím nerušený výběr audiovizuální techniky. V sortimentu firmy jsou přístroje nejvyšší kvality s jejichž akustickými, vizuálními či technickými vlastnostmi je nutné se dobře seznámit. Z tohoto důvodu je v sídle firmy několik poslechových místností, kde je možné posoudit výjimečné kvality jednotlivých produktů. Ve většině případů je také nezbytně nutné jednotlivé komponenty správně zkombinovat. Ti, kdož si prošli hledáním jim vhodných audiovizuálních komponentů, dobře vědí, že neexistuje univerzální audiovizuální komponent, který by byl vhodný do jakékoliv sestavy. Proto správná kombinace jednotlivých komponentů celé stereofonní audio sestavy nebo sestavy domácího kina může být klíčovým krokem pro výslednou satisfakci uživatele. Je tedy rozhodně vhodné se s jednotlivými přístroji seznámit a doporučenou kombinaci si v klidu poslechnout. V poslechových místnostech společnosti High-End Audio Studio tuto možnost máte.

Výběr jednotlivých komponentů

Sortimet firmy nabízí široký výběr z produkce několika výrobců reproduktorových soustav. Ty by měly být prvním a nejdůležitějším prvkem při sestavování kvalitního audio systému. Právě reprosoustavy se nejpodstatněji podílejí na výsledném zvukovém projevu. V mnoha případech je však mnoho eliminujících prvků, které neumožňují výběr jakýchkoliv reprosustav. Jimi mohou být velikost poslechového prostoru, jeho akustické vlastnosti, dále design nebo velikost reprosoustav a samozřejmě i v neposlední řadě jejich cena. Pokud je proveden výběr správných reprosoustav, následně by měl proběhnout výběr zesilovače a nakonec všech zdrojových prvků. Zde se nabízí široký sortiment záznamových (a reprodukčních) možností. Aktuálně jsou tradiční disková média vytlačována digitálním záznamem. Ten může být buď streamovaným nebo uložený na vhodném datovém úložišti. Díky novým technologiím byly datové možnosti rotačních záznamových médií již překonány, což přináší další možnosti pro zkvalitnění reprodukovaného záznamu. Velmi důležitým prvkem každé audio sestavy se tedy stává digitálně analogový převodník, který předurčuje kvalitu jednotlivých digitálních médií jako jsou internetová rádia, hudba uložená na datovém úložišti, hudba streamovaná ale také záznamy z tradičních CD a DVD disků.

A co analog?

Gramofon, který je nejstarší z hudebně záznamových médií má svůj revival. Věta, kterou slyšíme z mnoha stran. Skutečnost je taková, že gramofonový záznam nikdy nepřestal být používán. Jen mnoho uživatelů hledajících reprodukci co nejvěrněji podobnou originálu muselo uznat, že gramofon zatím žádným digitálním médiem nebyl překonán. A právě široký výběr gramofonů, přenosek a příslušenství pro zpracování analogového signálu je velmi silným prvkem v sortimentu společnosti High-End Audio Studio. Je jen na uživateli, zda vstoupí do magického světa analogu a nechá se unášet na vlnách čisté, nezdigitalizované hudby…